• Vše
 • Alergie
 • Alzheimer / Demence
 • Autismus
 • Cévy / Srdce / Krev
 • Chřipka / Nachlazení
 • Deprese
 • Dermatologie
 • Diabetes
 • Duševní zdraví
 • Krevní tlak
 • Menopauza
 • Rakovina
 • Senioři / Stárnutí
 • Těhotenství / Mateřství
 • Úzkost / Stres
 • Veganství / Vegetariánství
 • Výživa / Dieta
 • Ženské zdraví

Vitamín A na akné?

Vitamín A je živina, která hraje důležitou roli v růstu buněk, zahrnující i léčbu akné.  Existují dva různé typy vitaminu A: karotenoidní sloučeniny z rostlinných produktů a retinoidy ze zvířat. Retinoidy mohou být užitečné na léčbu akné, protože mají antioxidační a protizánětlivé účinky, které mohou zlepšit stav vaší pleti.  Zlepšuje vitamín A akné?  Vitamin A … Continue reading Vitamín A na akné?

Jaké jsou příčiny průjmu během menstruace?

Ženy mohou před i v průběhu menstruace zažívat řadu příznaků. Průjem, bolesti břicha a další gastrointestinální problémy jsou běžné příznaky menstruace.

Co způsobuje vaginální svědění během menstruace?

Mezi dvě běžné příčiny vaginálního svědění během menstruace patří hormonální změny a přecitlivělost nebo alergie na produkty, jako jsou tampóny nebo menstruační vložky.

10 potravin pro krásně opálenou pleť

Sepsali seznam 10 potravin, které vaší pleti pomohou udržet si krásné opálení a minimalizují škody způsobené UV zářením (ano, mluvíme o vráskách).

Štítná žláza a deprese: Co potřebujete vědět

Špatně fungující štítná žláza i deprese mohou ovlivnit vaši každodenní náladu, stále také rostou důkazy o souvislostech mezi těmito dvěma onemocněními.

Opruzeniny a vše co o nich potřebujete vědět

Opruzenina neboli intertrigo je vyrážka v záhybech kůže, například pod ňadry, v tříslech nebo pod břišními záhyby.

Opruzenina vypadá jako červená vyrážka, může být také doprovázena svěděním nebo bolestí postiženého místa.

Příčiny a léčba popraskané kůže na rukou a nohou

U mnoha lidí se popraskaná kůže objevuje v zimě, kdy je pokožka často vysušená.

6 tipů pro zdravé opalování

Léto můžeme oficiálně prohlásit za zahájené a pokud patříte mezi šťastlivce, kteří pojedou k vodě, máme pro vás pár tipů jak se zdravě opálit a přitom nespálit.

Co způsobuje kovovou pachuť při kašli?

Kovová pachuť při kašli může nastat v důsledku určitých lékařských ošetření nebo onemocnění, jako je třeba zánět dásní.

Víte co je mozková mlha a co má společného s depresí?

Deprese může způsobit řadu příznaků, včetně kognitivních změn, které se běžně označují jako mozková mlha.

Zázvor proti nachlazení

Zázvor je častým domácím pomocníkem proti nachlazení nebo bolesti v krku. Má antibakteriální účinky a může pomoci zmírnit bolest.

9 příčin ucpaného nosu a bolesti hlavy

Sinusitida je infekce dutin, která může způsobovat hromadění hlenu a otok. Podle Americké akademie alergologie, astmatu a imunologie (AAAAI) začíná akutní sinusová infekce často jako nachlazení. Počáteční nachlazení může způsobit zduření sliznice dutin, které zachytí hleny a bakterie. Podle AAAAI dochází k chronické sinusitidě, pokud člověk prodělá 3 a více sinusitid za rok.

Nový lék na schizofrenii?

Schizofrenie je duševní onemocnění, které může výrazně změnit vaše vnímání reality. Odhaduje se, že ve Spojených státech amerických žije až 2,4 mil. lidí se schizofrenií. Schizofrenie se projevuje například klamnými představami, vizuálními halucinacemi, problémy s uspořádáním myšlenek nebo slyšením neexistujících hlasů.

Zinek na akné: Funguje to?

Někteří lékaři doporučují zinek jako další z možností léčby akné. Akné se často vyskytuje během puberty, ale může se objevit u lidí všech věkových kategorií.

Způsobuje menopauza závratě?

Závratě jsou běžnou součástí menopauzy a obvykle nenaznačují žádný zdravotní problém. Pokud se u vás však objevily závratě, nemusí být vždy příčinou menopauza, může se jednat o ušní infekci nebo jiné onemocnění.  Přechod je přirozený a postihuje ženy kolem jejich středního věku. Nejedená se o nemoc, ale během toho období jsou velmi časté psychické a … Continue reading Způsobuje menopauza závratě?

Může anona ostnitá pomoci v boji proti rakovině?

Anona ostnitá (Annona muricata) je ovoce, které by mohlo pomoci v boji proti rakovině, stále ale chybí vědecké studie, které by její účinky dokázaly. Stále se také probírají určité pochybnosti o bezpečnosti jejího užívání.  Lidé popisují chuť anony jako kombinaci jahody a jablka s náznakem citrusu. Voní jako ananas a její konzistence je krémová, podobná … Continue reading Může anona ostnitá pomoci v boji proti rakovině?

Přírodní složka, která může podpořit zdravé stárnutí

Nová studie naznačuje, že malé množství resveratrolu, který obsahuje i červené víno, by mohlo napodobit přínos estrogenu a podpořit tak zdravé stárnutí. To zahrnuje ochranu proti metabolickým onemocněním a kognitivnímu poklesu.

8 příčin hučení v uchu

Hučení v uchu většinou není nic vážného, přesto může znepříjemňovat vaši kvalitu života a schopnost dobře slyšet. Jak vážné hučení v uchu je záleží na příčině. Příčiny mohou být následující.

Mrkev pro diabetiky?

Někteří lidé si myslí, že mrkev zvyšuje hladinu glukózy v krvi, a proto by ji lidé trpící cukrovkou jíst neměli. To však není pravda.

Cvičení jako prevence rakoviny jater?

Mezi nejvíce zasažené státy, rakovinou jater, patří Mongolsko, Egypt a Gambie. Česká republika se v roce 2018 neobjevuje mezi 25 nejvíce zasaženými státy, tímto typem rakoviny.

10 základních faktů o menopauze

Menopauza upozorňuje na konec reprodukčního období ženy. Jedná se o přirozený proces, který zahrnuje hormonální i fyziologické změny.

Středomořská strava snižuje riziko kognitivních poruch

Nová studie ukázala souvislost mezi dodržováním středomořské diety a snížením kognitivních poruch. Demence a Alzheimerova porucha Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je demence obecným termínem odkazující na významný kognitivní pokles, hlavně ve stáří. Různé nemoci mohou způsobit demenci, nejčastěji se jedná o Alzheimerovu chorobu. V začínajícím stádiu Alzheimerovy choroby může dojít ke … Continue reading Středomořská strava snižuje riziko kognitivních poruch

Co bychom měli vědět o veganství

Veganství je druh stravy nebo diety, pro mnoho lidí i způsob života, skládající se pouze z rostlinné stravy. Ten, kdo veganství dodržuje se musí vyhnout všem živočišným produktům. Nemluvíme tedy pouze o mase, ale i o mléčných výrobcích, vejcích a v některých případech i medu.

Využití a vedlejší účinky echinacei

Mnoho uživatelů echinacei neboli třapatky nachové věří, že tato bylina posiluje imunitní systém a může redukovat příznaky infekce a různých onemocnění, jako třeba i obyčejné nachlazení.

Všechno, co potřebujete vědět o ergoterapii

Ergoterapie se zaměřuje na pomoc lidem, aby byli schopni plnit všechny svoje povinnosti a mohli se věnovat svým koníčkům. Tato terapie je vhodná pro klienty, co se zotavují například z mozkové mrtvice, podstoupili náročnou operaci nebo pro ty, kteří si procházejí náročným onemocněním.

Vyrážka způsobená plenkami?

Existuje mnoho druhů vyrážek způsobených plenkami. Mezi ty nejčastější patří dráždivá kontaktní dermatitida. Vzniká pokud něco v plence nebo samotná plenka dráždí pokožku dítěte.

Ovlivňuje cukr depresi?

Negativní účinky cukru jsou nám dobře známy, od obezity až po zubní kaz. Nedávné výzkumy však také poukazují na silnou vazbu mezi konzumací cukru a příznaky deprese či úzkosti.

Rizikové faktory, příznaky a diagnostika nadměrného těhotenského zvracení

Hyperemesis gravidarum neboli nadměrné těhotenské zvracení je typ závažné ranní nevolnosti. Může trvat mnohem déle než typické zvracení a nevolnost spojená s těhotenstvím. Ženy s tímto onemocněním mohou zvracet tak často, až se dehydratují nebo začnou hubnout.

Jaké jsou příčiny vysoké hladiny sodíku ve vašem těle?

Hypernatrémie nastává, když je koncentrace sodíku vyšší než 145 mEq/L, to znamená, že hladina sodíku v krvi člověka je příliš vysoká. Mezi běžné příčiny hypernatrémie patří nedostatečný pitný režim, v méně obvyklých případech může jít o nadbytečnou konzumaci sodíku.

Jáhly pro diabetiky?

Jáhly jsou loupaná zrna prosa. Pro diabetiky mohou být jáhly součástí zdravé a vyvážené stravy, jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a obsahují řadu důležitých živin.

Stresový průjem a jeho léčba

Stres je přirozená obrana člověka. Malý stres může být i přínosný, dokáže člověka motivovat nebo zlepšit jeho soustředěnost a výkon. Naopak nadměrný nebo chronický stres může ovlivnit naše psychické i fyzické zdraví.

Co je syndrom PANDAS?

PANDAS je dětská autoimunní neuropsychická porucha spojená se streptokokovou infekcí.

Příčiny, rizikové faktory a příznaky chronické bronchitidy

Bronchitida je onemocnění, které způsobuje zánět dýchacích cest, přesněji průdušek. Zánět má za následek produktivní kašel, sípání a celkové potíže s dýcháním.

Co bychom měli vědět o hluboké žilní trombóze?

Hluboká žilní trombóza vzniká, když se začne tvořit krevní sraženina v hluboké žíle, obvykle v dolní končetině. Je také důležité zmínit, že u většiny případů se projevuje pouze na jedné noze.