• Vše
 • ADHD / ADDE
 • Alergie
 • Alzheimer / Demence
 • Autismus
 • Cévy / Srdce / Krev
 • Chřipka / Nachlazení
 • Deprese
 • Dermatologie
 • Diabetes
 • Duševní zdraví
 • Kosti / Ortopedie
 • Krevní tlak
 • Menopauza
 • Mužské zdraví
 • Neurologie
 • Obezita / Hubnutí / Fitness
 • Rakovina
 • Senioři / Stárnutí
 • Těhotenství / Mateřství
 • Urologie
 • Úzkost / Stres
 • Veganství / Vegetariánství
 • Výživa / Dieta
 • Ženské zdraví

Pomáhají vitamíny při menopauze?

V období menopauzy může snížení hladin hormonů vést k řadě následků. Vitamíny mohou pomoci chránit celkové zdraví jedince a zvládnout případné potíže.

8 nejlepších doplňků stravy při artritidě

Artritida postihuje klouby milionů dospělých každý rok. Doplňky stravy mohou pomoci zmírnit bolest a ztuhlost v oblastech těla, kde se artritida rozvinula.

Jaké jsou příčiny průjmu během menstruace? Celý článek

Ženy mohou před menstruací a během ní pociťovat celou řadu příznaků. Průjem, bolesti břicha a další gastrointestinální problémy jsou běžnými příznaky menstruace.

Co způsobuje svědění bradavek při kojení?

Mnoho žen si během kojení stěžuje na svědění bradavek. Může jít o příznak drobné infekce nebo jen o přechodný příznak, kdy se tělo přizpůsobuje kojení. Pomoci vám může laktační poradkyně nebo lékař, který se vyzná v problematice kojení, ale často je účinná i domácí léčba. 

Pravděpodobná příčina Alzheimerovy choroby zjištěna v nové studii

Alzheimerova choroba je celosvětově jednou z nejčastějších forem demence.
Australští vědci pomocí myších modelů identifikovali jednu z pravděpodobných příčin Alzheimerovy choroby. Někteří tento objev označují za „průlomový“.
Díky studiu hematoencefalické bariéry vědci lépe pochopili, proč a jak Alzheimerova choroba vzniká.
Jejich zjištění naznačují potenciální možnosti léčby a prevence tohoto neurodegenerativního onemocnění.

Doplňky stravy pro vegany: Co je třeba vědět

Lidé, kteří se stravují vegansky, nejedí žádné živočišné produkty včetně masa, mléčných výrobků a vajec. Ačkoli je možné být veganem a přitom se dobře stravovat konzumací plnohodnotných potravin, mnoho lidí se rozhodlo svůj jídelníček doplnit. Veganská strava je chudá na některé živiny, jako je vitamin B-12, které jsou obsaženy především v živočišných produktech. Veganské doplňky … Continue reading Doplňky stravy pro vegany: Co je třeba vědět

Lékařské mýty: Vitamíny a doplňky stravy

Vitamíny a doplňky stravy jsou dnes populárnější než kdykoli předtím. Jsou však všechny takové, jak se o nich říká? V tomto vydání seriálu Lékařské mýty se zabýváme řadou pověr o doplňcích stravy a nedorozumění týkajících se minerálů. Průmysl doplňků stravy je obrovský. V roce 2016 dosáhl celosvětový sektor doplňků stravy odhadem obratu 132,8 miliardy dolarů. … Continue reading Lékařské mýty: Vitamíny a doplňky stravy

Příznaky nedostatku vitamínu E

Tělo potřebuje vitamin E ke svému fungování, a proto patří mezi základní vitaminy. Je rozpustný v tucích, což znamená, že ke správnému vstřebání potřebuje tuk ze stravy. Vitamin E se ukládá hlavně v játrech, než se uvolní do krevního oběhu, kde se využije. Nedostatek je neobvyklý a obvykle je důsledkem onemocnění. Nízkou hladinu mají také … Continue reading Příznaky nedostatku vitamínu E

Jaké jsou příznaky nedostatku vitamínu A?

Vitamín A je důležitý vitamín, který hraje roli v mnoha důležitých tělesných funkcích. Nedostatek nastává, když člověk nemá dostatek vitamínu A k pokrytí potřeb svého těla.

8 příčin hučení v uchu – Celý článek

Někteří lidé pociťují hučení v uších, které se objevuje a mizí, zatímco jiní mohou slyšet nepřetržitý zvuk. Tyto zvuky mohou ovlivnit sluch člověka.

Smyslovém přetížení

Senzorické přetížení může postihnout kohokoli, ale běžně se vyskytuje u pacientů s autismem, posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD), poruchou senzorického zpracování a některými dalšími stavy.

Může nedostatek vitaminu D způsobit vypadávání vlasů?

Vitamín D je důležitý vitamín, který hraje roli v mnoha tělesných funkcích. Nedostatek vitaminu D může způsobit řadu problémů, včetně vypadávání vlasů.

10 vědecky ověřených doplňků proti úzkosti

Úzkost se objevuje v mnoha podobách. Může vypadat jako obavy, strach, panika nebo tíseň.

Magnézium – účinky a užívání

Nejsilnější projevy průjmu při užívání hořčíku se projevu především u varianty v citrátové formě.  V případě, že se průjem objeví, je potřeba snížit jeho dávku nebo přejít na jinou formu hořčíku, například magnézium oxid nebo magnézium glycinát.

6 základních poloh pro kojení

I když je kojení přirozená součást života, je to také schopnost, které se musí žena naučit. Samozřejmě s časem přichází i zkušenosti a celý proces kojení se stává jednodušším

Co je lepek a proč je pro někoho škodlivý?

Konverzace o škodlivosti lepku jsou velmi kontroverzní. Většina zdrojů tvrdí, že je bezpečný pro všechny kromě těch, kteří mají celiakii.Někteří odborníci věří, že lepek je škodlivý pro většinu lidí.

Co bychom měli vědět o nedostatku hořčíku?

Diagnóza hypomagnezémie se obvykle zvažuje, když je obsahu hořčíku ve vašem těle menší než 1,8 miligramu na 1 litr krve.

Pokud se hypomagnezémie neléčí, může způsobit chronické zdravotní problémy a snížit hladinu vápníku a draslíku v těle.

Co se stane, když vypijete příliš mnoho vody?

Každá buňka v těle potřebuje dostatek vody, aby mohla správně fungovat. Příliš mnoho vypité vody však může vést k intoxikaci a způsobit vážné zdravotní následky.

7 benefitů psyllia

Psyllium je druh vlákniny, která se chová jako jemné, objem tvořící projímadlo.

Jaké jsou příznaky nedostatku vitaminu B-12?

Vitamín B-12 je základní živina, která udržuje správné fungování našeho těla. Mezi příznaky jeho nedostatku patří únava, špatná nálada a psychické problémy.

Mají vitamíny datum spotřeby?

Vitamínové doplňky mohou v průběhu času ztrácet svoji účinnost. Po uplynutí data spotřeby se však vitamíny obecně nestávají nebezpečnými.

Jaké jsou příznaky nízké hladiny vitamínu E?

Naše tělo potřebuje vitamín E, aby správně fungovalo, patří mezi nezbytné vitamíny pro naše tělo.

Jaké jsou příznaky nedostatku vitamínu D?

Člověk ani nemusí tušit, že trpí nedostatkem vitamínu D, ale existují určité příznaky, na které je potřeba dávat pozor.

Doplňky stravy: Železo a jeho užívání

Někteří lidé nemají v těle dostatek železa, ale užívání doplňků stravy s obsahem železa může pomoci navrátit správnou hladinu tohoto minerálu.

Vitamín A na akné?

Vitamín A je živina, která hraje důležitou roli v růstu buněk, zahrnující i léčbu akné.

Existují dva různé typy vitaminu A: karotenoidní sloučeniny z rostlinných produktů a retinoidy ze zvířat.

Jaké jsou příčiny průjmu během menstruace?

Ženy mohou před i v průběhu menstruace zažívat řadu příznaků. Průjem, bolesti břicha a další gastrointestinální problémy jsou běžné příznaky menstruace.

Co způsobuje vaginální svědění během menstruace?

Mezi dvě běžné příčiny vaginálního svědění během menstruace patří hormonální změny a přecitlivělost nebo alergie na produkty, jako jsou tampóny nebo menstruační vložky.

10 potravin pro krásně opálenou pleť

Sepsali seznam 10 potravin, které vaší pleti pomohou udržet si krásné opálení a minimalizují škody způsobené UV zářením (ano, mluvíme o vráskách).

Štítná žláza a deprese: Co potřebujete vědět

Špatně fungující štítná žláza i deprese mohou ovlivnit vaši každodenní náladu, stále také rostou důkazy o souvislostech mezi těmito dvěma onemocněními.

Opruzeniny a vše co o nich potřebujete vědět

Opruzenina neboli intertrigo je vyrážka v záhybech kůže, například pod ňadry, v tříslech nebo pod břišními záhyby.

Opruzenina vypadá jako červená vyrážka, může být také doprovázena svěděním nebo bolestí postiženého místa.

Příčiny a léčba popraskané kůže na rukou a nohou

U mnoha lidí se popraskaná kůže objevuje v zimě, kdy je pokožka často vysušená.

6 tipů pro zdravé opalování

Léto můžeme oficiálně prohlásit za zahájené a pokud patříte mezi šťastlivce, kteří pojedou k vodě, máme pro vás pár tipů jak se zdravě opálit a přitom nespálit.

Co způsobuje kovovou pachuť při kašli?

Kovová pachuť při kašli může nastat v důsledku určitých lékařských ošetření nebo onemocnění, jako je třeba zánět dásní.

Víte co je mozková mlha a co má společného s depresí?

Deprese může způsobit řadu příznaků, včetně kognitivních změn, které se běžně označují jako mozková mlha.

Zázvor proti nachlazení

Zázvor je častým domácím pomocníkem proti nachlazení nebo bolesti v krku. Má antibakteriální účinky a může pomoci zmírnit bolest.

9 příčin ucpaného nosu a bolesti hlavy

Sinusitida je infekce dutin, která může způsobovat hromadění hlenu a otok. Podle Americké akademie alergologie, astmatu a imunologie (AAAAI) začíná akutní sinusová infekce často jako nachlazení. Počáteční nachlazení může způsobit zduření sliznice dutin, které zachytí hleny a bakterie. Podle AAAAI dochází k chronické sinusitidě, pokud člověk prodělá 3 a více sinusitid za rok.

Nový lék na schizofrenii?

Schizofrenie je duševní onemocnění, které může výrazně změnit vaše vnímání reality. Odhaduje se, že ve Spojených státech amerických žije až 2,4 mil. lidí se schizofrenií. Schizofrenie se projevuje například klamnými představami, vizuálními halucinacemi, problémy s uspořádáním myšlenek nebo slyšením neexistujících hlasů.

Zinek na akné: Funguje to?

Někteří lékaři doporučují zinek jako další z možností léčby akné. Akné se často vyskytuje během puberty, ale může se objevit u lidí všech věkových kategorií.

Způsobuje menopauza závratě?

Závratě jsou běžnou součástí menopauzy a obvykle nenaznačují žádný zdravotní problém. Pokud se u vás však objevily závratě, nemusí být vždy příčinou menopauza, může se jednat o ušní infekci nebo jiné onemocnění.  Přechod je přirozený a postihuje ženy kolem jejich středního věku. Nejedená se o nemoc, ale během toho období jsou velmi časté psychické a … Continue reading Způsobuje menopauza závratě?

Může anona ostnitá pomoci v boji proti rakovině?

Anona ostnitá (Annona muricata) je ovoce, které by mohlo pomoci v boji proti rakovině, stále ale chybí vědecké studie, které by její účinky dokázaly. Stále se také probírají určité pochybnosti o bezpečnosti jejího užívání.  Lidé popisují chuť anony jako kombinaci jahody a jablka s náznakem citrusu. Voní jako ananas a její konzistence je krémová, podobná … Continue reading Může anona ostnitá pomoci v boji proti rakovině?

Přírodní složka, která může podpořit zdravé stárnutí

Nová studie naznačuje, že malé množství resveratrolu, který obsahuje i červené víno, by mohlo napodobit přínos estrogenu a podpořit tak zdravé stárnutí. To zahrnuje ochranu proti metabolickým onemocněním a kognitivnímu poklesu.

8 příčin hučení v uchu

Hučení v uchu většinou není nic vážného, přesto může znepříjemňovat vaši kvalitu života a schopnost dobře slyšet. Jak vážné hučení v uchu je záleží na příčině. Příčiny mohou být následující.

Mrkev pro diabetiky?

Někteří lidé si myslí, že mrkev zvyšuje hladinu glukózy v krvi, a proto by ji lidé trpící cukrovkou jíst neměli. To však není pravda.

Cvičení jako prevence rakoviny jater?

Mezi nejvíce zasažené státy, rakovinou jater, patří Mongolsko, Egypt a Gambie. Česká republika se v roce 2018 neobjevuje mezi 25 nejvíce zasaženými státy, tímto typem rakoviny.

10 základních faktů o menopauze

Menopauza upozorňuje na konec reprodukčního období ženy. Jedná se o přirozený proces, který zahrnuje hormonální i fyziologické změny.

Středomořská strava snižuje riziko kognitivních poruch

Nová studie ukázala souvislost mezi dodržováním středomořské diety a snížením kognitivních poruch. Demence a Alzheimerova porucha Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je demence obecným termínem odkazující na významný kognitivní pokles, hlavně ve stáří. Různé nemoci mohou způsobit demenci, nejčastěji se jedná o Alzheimerovu chorobu. V začínajícím stádiu Alzheimerovy choroby může dojít ke … Continue reading Středomořská strava snižuje riziko kognitivních poruch

Co bychom měli vědět o veganství

Veganství je druh stravy nebo diety, pro mnoho lidí i způsob života, skládající se pouze z rostlinné stravy. Ten, kdo veganství dodržuje se musí vyhnout všem živočišným produktům. Nemluvíme tedy pouze o mase, ale i o mléčných výrobcích, vejcích a v některých případech i medu.

Využití a vedlejší účinky echinacei

Mnoho uživatelů echinacei neboli třapatky nachové věří, že tato bylina posiluje imunitní systém a může redukovat příznaky infekce a různých onemocnění, jako třeba i obyčejné nachlazení.

Všechno, co potřebujete vědět o ergoterapii

Ergoterapie se zaměřuje na pomoc lidem, aby byli schopni plnit všechny svoje povinnosti a mohli se věnovat svým koníčkům. Tato terapie je vhodná pro klienty, co se zotavují například z mozkové mrtvice, podstoupili náročnou operaci nebo pro ty, kteří si procházejí náročným onemocněním.

Vyrážka způsobená plenkami?

Existuje mnoho druhů vyrážek způsobených plenkami. Mezi ty nejčastější patří dráždivá kontaktní dermatitida. Vzniká pokud něco v plence nebo samotná plenka dráždí pokožku dítěte.

Ovlivňuje cukr depresi?

Negativní účinky cukru jsou nám dobře známy, od obezity až po zubní kaz. Nedávné výzkumy však také poukazují na silnou vazbu mezi konzumací cukru a příznaky deprese či úzkosti.

Rizikové faktory, příznaky a diagnostika nadměrného těhotenského zvracení

Hyperemesis gravidarum neboli nadměrné těhotenské zvracení je typ závažné ranní nevolnosti. Může trvat mnohem déle než typické zvracení a nevolnost spojená s těhotenstvím. Ženy s tímto onemocněním mohou zvracet tak často, až se dehydratují nebo začnou hubnout.

Jaké jsou příčiny vysoké hladiny sodíku ve vašem těle?

Hypernatrémie nastává, když je koncentrace sodíku vyšší než 145 mEq/L, to znamená, že hladina sodíku v krvi člověka je příliš vysoká. Mezi běžné příčiny hypernatrémie patří nedostatečný pitný režim, v méně obvyklých případech může jít o nadbytečnou konzumaci sodíku.

Jáhly pro diabetiky?

Jáhly jsou loupaná zrna prosa. Pro diabetiky mohou být jáhly součástí zdravé a vyvážené stravy, jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a obsahují řadu důležitých živin.

Stresový průjem a jeho léčba

Stres je přirozená obrana člověka. Malý stres může být i přínosný, dokáže člověka motivovat nebo zlepšit jeho soustředěnost a výkon. Naopak nadměrný nebo chronický stres může ovlivnit naše psychické i fyzické zdraví.

Co je syndrom PANDAS?

PANDAS je dětská autoimunní neuropsychická porucha spojená se streptokokovou infekcí.

Příčiny, rizikové faktory a příznaky chronické bronchitidy

Bronchitida je onemocnění, které způsobuje zánět dýchacích cest, přesněji průdušek. Zánět má za následek produktivní kašel, sípání a celkové potíže s dýcháním.

Co bychom měli vědět o hluboké žilní trombóze?

Hluboká žilní trombóza vzniká, když se začne tvořit krevní sraženina v hluboké žíle, obvykle v dolní končetině. Je také důležité zmínit, že u většiny případů se projevuje pouze na jedné noze.