Publikováno

6 tipů pro zdravé opalování

Léto můžeme oficiálně prohlásit za zahájené a pokud patříte mezi šťastlivce, kteří pojedou k vodě, máme pro vás pár tipů jak se zdravě opálit a přitom nespálit.

1.Pravidelný peeling

Odstraňování mrtvých buněk pokožky otevře póry a odstraní mastnotu na kůži. Tón vaší pokožky se tím sjednotí a vyhladí ji. Při opalování se musí opálit méně vrstev kůže a zároveň při uvolňování mrtvých buněk pokožky, pak nedochází k nerovnoměrnému opálení. Samozřejmě nic se nemá přehánět a kromě peelingových solí můžete také použít jemnější variantu bavlněnou žínku nebo lufu.

2.Opalovací krém stále po ruce

Opalovací krém nebrání opalování. Ano, je to tak, i při použití opalovacího krému, se opálíte. Ale také se zároveň chráníte před škodlivými UV paprsky. I při použití opalovacího krému se můžete během hodiny příjemně opálit, aniž by jste se spálily. Opalovací krém naneste aspoň 30 minut před opalováním a aplikujte znovu každé 2 hodiny.

3.Oběd ve stínu

Siesta se má vychutnat ve stínu. Jižané vědí, proč v době oběda zůstávají v domovech. Kolem poledne a krátce po poledni je sluneční záření nejsilnější a můžete se spálit, takže si na dovolené vezměte ponaučení z místních a po obědě si dejte dvacet.

4. Krátce a častěji

Slunce podávané v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství… opalujte se v krátkých úsecích a postupně několik dní. Vaše opálení pak vydrží déle a nehrozí riziko spálení.

5. Hlavně stylově

Opalujte se ve velkém stylu v klobouku a ve slunečních brýlích. Nejcitlivější na sluneční záření jsou totiž oči a pleť, proto si zaslouží trošičku více ochrany než zbytek těla. Použijte klobouk jako Audrey Hepburn, nebo obyčejný slamák.

6.Hydratace zevnitř i napovrch

Po opalování dopřejte unavené pokožce nějakou tu péči navíc. Namažte se kvalitním krémem po opalování a dopřejte si hodně vody. Vaše pokožka i pleť vám poděkuje.

S těmito tipy, můžete získat během pár dnů perfektní a hlavně zdravé pálení. Hlavně nezapomeňte, zdraví je důležitější než krása, takže se opalujte radši pomalu, ať se nespálíte 🙂