-100

Chrom Pikolinát 100 kapslí 200mcg

EXPIRACE 5/2019

Dle legislativy EU – kromě schválených tvrzení – vitamíny, minerály a doplňky stravy včetně bylinek nemají schopnost léčit, pomáhat nebo ulevovat od zdravotních problémů,  pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Pokud se však zajímáte o nejnovější věděcké výzkumy nebo naopak staletími prověřené informace můžete tyto nalézt online, kupříkladu na LEXIKONU ZDRAVÍ.

199 99

Skladem

Často kupováno dohromady

Výprodej
Sleva
Po expiraci
+
Cena za oba:   228

Popis

Chrom je lesklý tvrdý kov, který se v organismu jako stopový prvek podílí především na metabolismu cukrů a tuků. Reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi a uplatní se při léčbě obezity i cukrovky. V doplňcích stravy se nejčastěji objevuje v organické podobě jako pikolinát chromitý. Člověk přijímá chrom v běžné potravě, nejčastěji jsou to maso, vnitřnosti, luštěniny, obilniny, rýže, brokolice či citrusová šťáva. Denní dávka není přesně určena, pohybuje se v rozmezí 50–140 mikrogramů. Chrom je vhodným doplňkem diet a sportovní činnosti. Lidé trpící cukrovkou či hypoglykemií by měli užívání chromu konzultovat s lékařem. Předávkování produktem Je-li chrom v nadbytku, může být toxický. Jedním z důvodů zvýšené hladiny chromu v krvi může být znečištění životního prostředí způsobující vysoké koncentrace chromu v pitné vodě a ovzduší, které jsou znečištěny průmyslovým odpadem. Nadbytek chromu se projevuje záněty kůže a po inhalaci i poškozením nosní sliznice. U lidí, kteří jsou vystaveni častému působení chromových exhalátů je zvýšené riziko rakoviny plic. Nedostatek produktu Nedostatek se může projevit u starých lidí a podvyživených dětí, kteří přijímají málo minerálních látek v potravě. Dlouhodobý nedostatek chromu zhoršuje schopnost organismu využívat cukr, což vede ke zvýšení jeho množství v krvi. Ve většině případů nevyvolává nedostatek chromu výrazné projevy. U některých pacientů se to může projevit syndromem, jehož příznaky připomínají cukrovku. Nemocný je unavený, cítí psychický zmatek, brnění nebo mravenčení nohou i rukou. Nedostatek chromu zhoršuje již existující cukrovku a u dětí zpomaluje růst. Může přispět i k rozvoji aterosklerozy (zúžení arterií). Proto jsou doplňky stravy obsahujcí chrom vhodné u diabetiků a pacientů s diabetickým syndromem.
Složení v 1 kapsli
Chrom pikolinát 200mcg 500% DDD
Dávkování
1 kapsle denně, s vodou a jídlem
Přidatné látky
želatina, rýžová mouka
Balení
100 kapslí
Varování
Ovlivňuje hladinu cukru v krvi a inzulín! Diabetici a hypoglykemici musí konzultovat užívání s lékařem.