-140

Kozlík lékařský 100 kapslí 475mg

EXPIRACE 8/2019

Dle legislativy EU – kromě schválených tvrzení – vitamíny, minerály a doplňky stravy včetně bylinek nemají schopnost léčit, pomáhat nebo ulevovat od zdravotních problémů,  pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Pokud se však zajímáte o nejnovější věděcké výzkumy nebo naopak staletími prověřené informace můžete tyto nalézt online, kupříkladu na LEXIKONU ZDRAVÍ.

259 119

Není skladem

Chci být informován o naskladnění. Zařazením na seznam naskladnění uděluji souhlas se zpracování Svého emailu pro tento seznam naskladnění.

Popis

Kozlík lékařský (latinsky valeriana officinalis) roste podél příkopů, na mokrých loukách, bažinatých místech, v lesích a houštích. Pro léčivé účely se sbírají kořeny, nejlépe na podzim od října do listopadu, nebo brzy na jaře. Dá se z nich připravit odvar, nejlepší je ale zpracovat je hned čerstvé na tinkturu, která je neustále k dispozici. Účinné látky jsou éterický olej, kyselina valerová a hořčiny. Sbírá se kořen, který se vykopává na jaře. Jiné názvy kozlíku jsou také  baldrán, baldryján, čertikus, dřevěnák, kocúrník, kozelec, kozliček, odolen, paldram, valeriána.
Složení v 1 kapsli
Kozlík lékařský 475mg * (Valeriana officinalis) (kořen)
Dávkování
1 kapsli hodinu před spaním
Přidatné látky
želatina, emulgátor E460
Balení
100 kapslí
Varování
Může způsobit ospalost. Neužívat při práci nebo řízení motorových vozidel. Neužívat v době těhotenství nebo kojení. Konzultovat užívání s lékařem, ovlivňuje léky.